حدیث روز

امام على (سلام الله علیه) 
كانَ رَسولُ اللَّهِ(ص) دائِمَ البِشرِ، سَهلَ الخُلقِ، لَيِّنَ الجانِبِ.
پيامبر خدا، همواره خوش رو، خوش خو و نرم خو بود.
معانى‌الأخبار - ص 83. حكمت نامه پيامبر اعظم(ص) : ج8- ص22- ح5703

نظرسنجی

نظر شما راجع به عملکرد دهیاری چیست؟

امام زاده درویش رستم (ع)

امامزاده درويش رستم درقسمت جنوبي روستا در فضايي بسيار ديدني و داراي جاذبه زيباي  گردشگري  در دامنه  جنگل قرار دارد. ميرزا حسن خان اعتماد السلطنه از اين  بقعه به نام  امامزاده سيد رستم ياد كرده است . بناي بقعه ازسنگ وگل است، كه دور آن با چوب هاي خراطي شده كه نوشته هايي نيز بر روي آنها حك شده است محفوظ شده است . بام آن لت پوش ( تخته ) است و صندوقي ساده ي چوبي درميان بنا، گور درويش رستم را پوشانده است.

گردشگران و جهانگردان سالانه از اين بقعه ديدن مي كنند و اخيرا باپي گيري شوراي اسلامي طبرسو  ومساعدت اداره اوقات شهرستان هاي نوشهر وچالوس قرار است با تخصيص بودجه نسبت به بازسازي وتوسعه آن اقدام شود و درحال حاضر از سوي شوراي اسلامي سرويس بهداشتي مناسبي براي استفاده زائران وگردشگران احداث شده است.

بقعه امامزاده درويش رستم ( ع ) در ميان گلزار شهداي طبرسو كه شهيدان رمضان صالحي ثاني و پنجعلي ميارحسينعلي به خاك سپرده شده اند قرار ارد و معنويت بيشتري به اين مكان بخشيده است در روز عاشورا عزاداران طبرسو و پي قلعه در اين مكان تجمع مي كنند وبراي سرور و سالار شهيدان امام حسين ( ع ) نوعه خواني و مرثيه خواني مي نمايند كه از جلوه خاصي برخوردار است و در پايان  مراسم نيز از سوگواران پذيرايي مي شود.